مزایای یک خانه هوشمند

 

امروزه به کمک تکنولوژی می توان سطح زندگی در خانه ها را بهبود داد و "ویژگی های هوشمند" را به ساختمان ها آورد.یک ساختمان هوشمند می‌تواند برای شما کارهایی را انجام دهد که ساختمان های معمولی از عهده‌ی آن بر نمی‌آیند. بسیاری از این " ویژگی های هوشمند " قابلیت سفارشی سازی برای مصرف کننده را دارند و با توجه شرایط و سبک زندگی شما مهیا می‌گردند.

از عمده " ویژگی های هوشمند " برای یک ساختمان مسکونی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 

1-  حفاظت و امنیت

 

یکی از مهمترین دغدغه های ساکنان ساختمان امنیت است. برای این منظور از گذشته سیستم های حفاظتی ، کنترلی ( دوربین های مدار بسته ، کنترل حرکتی ) و انواع قفل های الکتریکی موجود بودند. در ساختمان هوشمند می‌توان با ادغام و اتصال همه‌ی این تجهیزات با کاربری آسان‌تر به سطح بالاتری از امنیت رسید به عنوان مثال با زدن یک دکمه در هنگام شب تمام درب‌ها قفل شوند ، دتکتور های حرکتی  و سیستم آلارم فعال گردند و صبح هنگام بیدار شدن تمام یا بخشی از سیستم غیر فعال شود. این سطح از امنیت آسودگی خاطر شما را در همه حال حتی هنگامی که در خانه حضور ندارید فراهم می آورد زیرا با موبایل یا از طریق کامپیوتر محل کار خود می توانید تمام بخش های خانه را زیر نظر داشته باشید و در مواقع بروز خطر (از جمله سرقت ، آتش سوزی ، آب گرفتگی ، نشت گاز و ... ) مطلع گردید و اقدامات لازم را انجام دهید.


 

2-  مدیریت امکانات و تجهیزات خانه

در یک خانه هوشمند ، تنظیم دما ، نور چراغ ها ، وضعیت پرده ها و آبیاری گیاهان به طور خودکار و بسته به شرایط محیط و تنظیمات از پیش تعریف شده مد نظر شما انجام می‌پذیرد.دیگر نیازی نیست برای خاموش کردن چراغ ها و دیدن دمای یک اتاق در آن اتاق حضور داشته باشید و یا وقت خود را صرف آبیاری درختان و گل های باغچه کنید بلکه می توانید در هرکجای خانه و حتی در خارج از خانه این کارها را انجام دهید. در خانه هوشمند شما فقط مدیریت را برعهده دارید و تجهیزات هوشمند کارها را برای شما انجام می دهند. در هر کجا که باشید به تمام تجهیزات خانه خود دسترسی دارید به عنوان مثال در اتاق خواب خود می‌توانید از دمای اتاق خواب کودکان با خبر شوید و در صورت نیاز آن را تغییر دهید. این سیستم مدیریتی علاوه بر راحتی و آسایش افراد خانواده ، صرفه جویی انرژی و کاهش هزینه ها را نیز در پی دارد زیرا در هر لحظه میزان مصرف انرژی را رصد کرده و با اعلام هشدار در زمان مناسب شما را مطلع می‌سازد .

 

 

 

3-  زندگی لوکس و زیبا

 

ویژگی های هوشمند ساختمان در هنگام تفریح و مهمانی نیز جالب توجه اند. از به اشتراک گذاشتن فیلم و موسیقی در تمام دستگاه های دیجیتال خانه تا کنترل تمام پخش کننده های صوتی و تصویری با موبایل ، همچنین نورپردازی سریع و هدفمند برای موقعیت های مختلف مانند تماشای فیلم ، صرف شام ، حضور مهمان و ... برای راحتی و آسایش بیشتر در کنار زیبایی از جمله ویژگی هایی هستند که در این بخش می توان نام برد.

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

به طور خلاصه " ویژگی های هوشمند ساختمان " شامل موارد زیر است که با در نظر گرفتن قابلیت سفارشی سازی و افزودن موارد جدید به آن بسیاری از نیاز‌های ساکنان ساختمان را پوشش می دهد :

  • كنترل هوشمند سیستم های حفاظتی و امنیتی
  • کنترل هوشمند سيستم هاي اعلام حريق ، نشت گاز و آب
  • كنترل هوشمند روشنایی و پریزها
  • كنترل هوشمند دما
  • كنترل هوشمند پرده ها
  • کنترل هوشمند سيستمهای صوتی و تصویری
  • كنترل هوشمند آب و تغذیه گیاهان و حیوانات خانگی


---------------------------------

بازگشت ( صفحه خانه هوشمند )