سناریوهای خانه هوشمند

اکثر افراد در طی روز مجموعه ای از کار ها را طبق عادت انجام می‌دهند کارهایی مثل تنظیم دمای مطلوب داخل خانه ، قفل کردن درها هنگام خروج ، خاموش کردن چراغ ها هنگام خواب، آبیاری گل‌ها در بعد از ظهر یک روز تعطیل و... . در خانه هوشمند می توان بسته به نیاز مشتریان و با توجه به سبک زندگیشان تمام یا برخی از این کارها را به آسانی فشردن یک دکمه انجام داد.

در ادامه زندگی در یک خانه هوشمند از ابتدای صبح یک روز کاری تا انتهای روز بعد که تعطیل می‌باشد را با استفاده از سناریو های معمول بیان می کنیم.

 

7:00 صبح

با صدای موسیقی و یا کانال رادیو یا تلویزیونی مورد علاقه خود از خواب بیدار می‌شود بسته به نور مورد نیاز شما در هنگام صبح پرده اتاق خواب خودکار کنار می‌رود و چراغ ها به میزان دلخواه شما روشن می‌شوند.پس از بیدار شدن با انتخاب سناریو " صبح بخیر " خانه هوشمند کارهای شما را انجام می‌دهد چای ساز و  مایکروو را روشن می‌کند و می تواند کودکان را با پخش موسیقی در اتاقشان بیدار کند.

 

7:30 صبح

آماده شده اید از خانه خارج شوید تا به محل کار خود بروید. لازم نیست تک تک چراغ های اتاق ها را خاموش کنید نگران مصرف سیستم سرمایش یا گرمایش در زمان ترک خانه نیز نباشید کافی است "سناریو خروج" را انتخاب کنید و سیستم هوشمند تمام این کارها را برای شما انجام می‌دهد ، حتی درب را پشت سر شما قفل می‌کند و سیستم امنیتی را فعال می کند.

 

10:19 صبح

در محل کار مشغول هستید که موبایل شما زنگ می‌خورد ولی این زنگ تلفن شما نیست، همسایه است که درب منزل شما آمده و می‌خواهد دریل شما را که به امانت گرفته پس بدهد.با او صحبت می کنید و درب خانه را برایش باز می‌کنید تا دریل را در خانه بگذارد همزمان با دوربین مدار بسته چک می کنید و پس از خروج او درب را دوباره قفل می کنید.

  

14:00 ظهر

دمای خانه برای حضور بچه ها تنظیم می شود و بچه ها از مدرسه بازمی‌گردند، ورودشان از طریق یک پیام کوتاه به شما اطلاع داده می شود و می‌توانید از راه دور فعالیتشان را کنترل کنید تا تکالیفشان را انجام دهند و مانع تلویزیون دیدنشان شوید.از امنیت خانه مطمئن هستید و عملکرد سنسورهای دود و آتش ، آب و ... را زیر نظر دارید و با خیال آسوده به کار خود ادامه می دهید.

 

19:07 بعد از ظهر

به خانه بازگشته اید و می‌خواهید برای دیدن سریال مورد علاقه خود در کنار خانواده جلوی تلویزیون بنشینید فقط کافی است " سناریو تماشای فیلم " را انتخاب کنید تلویزیون روشن شده ، لوستر وسط خاموش و چراغ‌های دکوراتیو دور کم نور (Dim) می‌شوند پرده ها نیز بسته می شوند تا نور محیط مناسب تماشای تلویزیون گردد و سریال شروع به پخش شدن می نماید. در همین حال زنگ خانه به صدا در می‌آید لازم نیست بلند شوید و بروید جلوی آیفون ، تصویر شخص در موبایل شما نمایش داده می شود و می‌توانید از همانجا درب را باز کنید یا با او مکالمه کنید.

ظاهراً برای شما مهمان آمده ، لازم نیست عجله کنید و به دنبال کلید چراغ ها بگردید تا آن ها را تک تک روشن کنید با انتخاب " سناریو مهمان " لوستر و بقیه چراغ‌های مورد نظر روشن شده پرده ها به کنار می‌روند و نور محیط مناسب مهمانی می‌شود شما فقط به استقبال مهمان خود بروید و به او خوش آمد بگویید در همین حال از راه دور و با موبایل خود تلویزیون را خاموش کنید و یک موسیقی مناسب مهمانی خود پخش کنید.

 


 

21:10 شب

وقت شام است با انتخاب "سناریو شام" ، پیغام " شام حاضر است " روی گوشی موبایل بچه ها رفته و آن‌ها را بر روی میز غذاخوری با خبر می‌سازد، لوستر بالای میز شام روشن شده روشنایی های دیگر خاموش یا کم نور می‌شوند.

سیستم هوشمند برای ایجاد احساس آرامش و صمیمیت با کاهش سطح روشنایی و کم کردن نور چند چراغ منتخب بر روی دیوار و یا میز شام به این حالت کمک می‌کند تا شما از شام خود لذت بیشتری ببرید.

 

22:05 شب

بچه ها برای رفتن به تخت خواب آماده می‌شوند به آن ها شب بخیر می گویید. از اتاق خواب خودتان دمای اتاق آن ها را کنترل می کنید. حالا وقت آن است که بعد از یک روز کاری کمی استراحت و باهم گفتگو کنید "سناریو رمانتیک " برای شما چراغ‌های دکوراتیو همراه با آباژور یا چراغ خواب با نور کم روشن ‌می‌کند و تمام لوسترها را خاموش می‌کند تا فضایی دل انگیز پدید آید . پخش یک موسیقی آرام نیز پیشنهادی ویژه برای شماست.

 

23:00 شب

عادت دارید قبل از خواب مطالعه کنید با انتخاب سناریو مربوطه چراغ کنار تخت که روشنایی آن برای خواندن کتاب مناسب است ، می‌تواند به شما کمک کند نقاط دیگر اتاق بسیار کم نورتر است ، فقط به اندازه ای که بتوان راه خود را پیدا کنید و مزاحم خواب افراد دیگر نباشید.برای خوابیدن هم "سناریو خواب" را انتخاب می‌کنید تا فقط چراغ خواب روشن شود و دما در حد مطلوب مناسب برای خواب تنظیم شود ، درب‌های خانه قفل شوند و سیستم امنیتی فعال گردد.شب بخیر

 

1:36 بامداد

احساس گرسنگی می‌کنید ، بیدار می‌شوید همه جا تاریک است "سناریو میان وعده نیمه شب " به کمک شما می‌آید و نوری ایده آل را برای شما فقط به اندازه‌ای که برای پیدا کردن راه خود از اتاق خواب به سمت یخچال مناسب باشد فراهم می‌کند تا مزاحم خواب بقیه نباشید.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------

8:00 صبح

از خواب بیدار می‌شود " سناریو صبح بخیر " را انتخاب می‌کنید همه کارها خودکار انجام می‌شود پس از صرف صبحانه با خانواده آماده می‌شوید تا برای گردشی یک روزه به بیرون از شهر بروید.سوار ماشین می‌شوید و "سناریو مسافرت" را انتخاب می‌کنید و با خیال راحت خانه را ترک می‌کنید.خانه هوشمند تمام کارها را انجام می‌د‌هد ، چراغ‌ها ، دستگاه های روشن خانه و سیستم گرمایش و سرمایش را خاموش می‌کند پرده ها ، شیر اصلی گاز و آب ورودی خانه را می‌بندد سیستم امنیتی و دوربین‌های مدار بسته را فعال می‌کند و با سنسورهای حرکتی ، دود و آتش از خود محافظت می‌کند. همچنین این امکان برقرار است که با روشن و خاموش کردن تصادفی برخی چراغ‌ها و باز و بسته کردن پرده ها حضور شما را در خانه شبیه سازی کند تا توجه سارقان را جلب نکند.

 

 

 

19:25 بعد از ظهر

بعد از یک روز شاد بیرون از خانه آماده می‌شوید تا به خانه برگردید می‌توانید قبل از رسیدن به خانه دستگاه‌های تهویه ، سرمایش یا گرمایش را روشن کنید تا هنگام ورود به خانه دمای مطلوب حاصل شده باشد.

 

21:34 شب

 

هنگام رسیدن به خانه نیز فقط با انتخاب " سناریو ورود " ، خانه هوشمند به حالت قبل از سفر باز می‌گردد و جریان عادی زندگی در خانه برقرار می‌شود تا در حداقل زمان کمترین و بدون دغدغه خاطر شرایطی فراهم کند تا بیشتر از زندگی لذت ببرید ، نگران انجام کارها نباشید به تخت خواب بروید و " سناریو خواب " را انتخاب کنید.شب بخیر

 

در پایان شایان ذکر است که یکی از اصلی ترین خصوصیات سیستم "خانه هوشمند" قابلیت شخصی سازی آن است که با توجه به نیازهای مشتریان و سبک زندگیشان قابلیت این را دارد که بی‌نهایت سناریو و حالت های مختلف برای سیستم تعریف کرد تا شما راحت تر ، آسوده تر و با آرامش خاطر در خانه خود زندگی کنید.

 

---------------------------------

بازگشت ( صفحه خانه هوشمند )